Skip to content

Więcej na temat Blue Cohosh and Perinatal Stroke

2 lata ago

966 words

W swoim raporcie na temat błękitnego cohosha i udaru okołoporodowego, Finkel i Zarlengo (wydanie z 15 lipca) przytaczam przypadek, który jest dobrze znany medycznym zielarzom w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, ponieważ został pierwotnie zgłoszony do Food and Drug Administration ( FDA) 10 lat temu. Co więcej, sugestia, że niebieski kohosh (Caulophyllum thalictroides) może wytwarzać metabolity kokainy, jest mało prawdopodobny, biorąc pod uwagę to, co wiadomo o chemii rośliny.
Gdyby Stany Zjednoczone zastosowały się do aktualnych zaleceń Wielkiej Brytanii dotyczących regulacji ziołolecznictwa, 2 byłoby niezgodne z prawem dla lekarzy lub innych lekarzy praktykujących przepisywanie leków ziołowych, chyba że podjęliby się równoważnego szkolenia lekarza zielarza (lub naturopaty w Stanach Zjednoczonych). Państwa). Szkolenie to miałoby także, jak się spodziewamy, przeszkodzić lekarzom w udzielaniu nieodpowiednich porad ziołowych i zalecaniu nieodpowiednich produktów.
David Potterton, ND
British Naturopathic Journal, Reading RG31 5EB, Wielka Brytania
bnj. [email protected] com
2 Referencje1. Finkel RS, Zarlengo KM. Blue Cohosh i udar okołoporodowy. N Engl J Med 2004; 351: 302-303
Full Text Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Kluczowe zalecenia dotyczące regulacji praktyków ziołowych w Wielkiej Brytanii: raport z Zespołu Roboczego ds. Zwalczania Ziołolecznictwa. Londyn: Fundacja na rzecz zintegrowanego zdrowia księcia Walii, 2003 r.
Google Scholar
Jesteśmy zaniepokojeni interpretacją testu dodatniej benzoilogoniny w przypadku opisanym przez Finkela i Zarlengo. Nie ma opublikowanych dowodów na to, że błękit ten (C. thalictroides) zawiera benzoiloeconinę lub produkt metabolizowany do benzoilogoniny. Pozytywne oznaczenie u tego pacjenta najprawdopodobniej oznacza albo ekspozycję na herbatę zawierającą liście koki (korzeń Erythroxylon), albo na samą kokainę. Herbata z Inków zawiera około 2 do 5 mg kokainy na herbatę w torebce1,2 i jeśli nie jest spożywana w dużych ilościach, jest mało prawdopodobne, aby herbata ta wyrządziła dużą szkodę matce lub niemowlęciu. W związku z tym najprawdopodobniej pacjent używał kokainy przed porodem. Ilościowe oznaczenie poziomów benzoilogoniny w surowicy lub moczu może być pomocne w rozróżnieniu tych dwóch scenariuszy. Należy zauważyć, że przywóz, zakup i używanie zarówno herbaty kakaowej, jak i kokainy są nielegalne w Stanach Zjednoczonych.
Na marginesie, nieudowodnione zalecenie stosowania herbaty Cohosh do wywołania porodu jest niepokojące z powodu potencjalnych konsekwencji medycznych i prawnych, w szczególności ze względu na stosunkowo nieuregulowany status suplementów diety w Stanach Zjednoczonych.
Gar M. Chan, MD
Lewis S. Nelson, MD
New York City Poison Control Center, Nowy Jork, NY 10016
[email protected] net
2 Referencje1. Jackson GF, Saady JJ, Poklis A. Moczowe wydalanie benzoilegoniny po spożyciu herbaty Health Inca. Forensic Sci Int 1991; 49: 57-64
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
2. Siegel RK, Elsohly MA, Ploughman T, Rury PM, Jones RT. Kokaina w herbacie ziołowej. JAMA 1986; 255: 40-40
Crossref Web of Science MedlineGoogle Scholar
Odpowiedź
Autorzy odpowiadają: Doceniamy komentarze Pottertona i Chana i Nelsona w odpowiedzi na nasz raport noworodka z napadami padaczkowymi i udarem po połknięciu matczynej niebieskiej herbaty Cohosh w celu rozpoczęcia porodu Trzy punkty uzasadniają klasyfikację: czy przygotowanie błękitnego Cohosha zostało zafałszowane, czy też matka celowo zażywała kokainę, jakie inne przyczyny udaru mózgu można rozważyć w tym przypadku, i jak suplementy ziołowe o aktywnych właściwościach biologicznych powinny być regulowane i przepisywane.
Zgadzamy się, że niebieski Cohosh nie zawiera benzoiloeconiny ani nie jest metabolizowany do tego metabolitu kokainy. Badania są prowadzone przez innych w celu rozwiązania tej możliwości (Dentali S: komunikacja osobista). Istnieje kilka możliwych wyjaśnień dla pozornego wykrycia benzoilogoniny w moczu i smoczku noworodka oraz w wywarze niebieskiego kohosu, którego matka użyła i drugiego źródła zioła. Ponieważ te herbaty nie były metabolizowane, nie udowodniono ani zafałszowania benzoilogoniny przez kokainę lub herbatę pochodzącą z herbaty inka, ani zażywanie kokainy przez matkę. Uważamy raczej, że wyniki odzwierciedlają wykrywanie substancji reagującej krzyżowo za pomocą niewrażliwego testu immunologicznego, nieprawidłową interpretację danych z chromatografii gazowej i spektrometrii masowej w laboratorium referencyjnym lub obu. Oczywiście, mimo że pozytywne wyniki testów toksykologicznych na benzoilogoninę powodują, że konieczne jest rozważenie kokainy jako przyczyny udaru noworodka, nie jest to jedyne potencjalne wyjaśnienie i może być kłopotliwym problemem. Benzoilegonina ma bezpośrednie właściwości naczynioaktywne, co w naszym przypadku stanowi kolejny wiarygodny mechanizm patofizjologiczny udaru.
Zgadzamy się, że lek ziołowy używany przez Pottertona jest równoznaczny z lekiem i gwarantuje zarówno nadzór regulacyjny, jak i odpowiednie przeszkolenie praktyków. FDA rozszerza swoją regulacyjną rolę w odniesieniu do suplementów ziołowych1. Pracownicy służby zdrowia powinni być odpowiednio wyszkoleni w zakresie farmakologii czegokolwiek przepisanego. Zrozumienie wskazań do stosowania, interakcji lekowych i ziołowych oraz potencjalnych działań niepożądanych jest równie ważne dla bioaktywnych ziół, jak i dla leków. Benzoilogonina jest często polecana w Stanach Zjednoczonych przez położne, które mogą nie mieć formalnego wykształcenia w tej dziedzinie2. Przy powszechnym stosowaniu benzoilogoniny i z niedawną uwagą na efedrynę w prasie świeckiej, 3 pomyśleliśmy, że należy to zgłosić w odpowiednim czasie. sprawa dla szerokiej publiczności.
Richard S. Finkel, MD
Szpital dziecięcy w Filadelfii, Filadelfia, PA 19104-4399
[email protected] chop.edu
Karen M. Zarlengo, MD
Littleton Adventist Hospital, Littleton, CO 80122
3 Referencje1. Administracja Jedzenia i Leków. Suplementy diety zawierające alkaloidy efedryny: ostateczne podsumowanie zasad, luty 2004 r. (Dostęp do 29 października 2004 r., Http://www.fda.gov/oc/initiatives/ephedra/february2004/finalsummary.html.)
Google Scholar
2. McFarlin BL, Gibson MH, O Rear J., Harman P. Ogólnokrajowe badanie stosowania preparatów ziołowych przez położne w celu stymulacji porodu: przegląd piśmiennictwa i zalecenia dotyczące praktyki. J Nurse Midwifery 1999; 44: 205-216
Crossref MedlineGoogle Scholar
3. Stolberg SG. USA zakazują suplementów związanych z zagrożeniami dla zdrowia. New York Times. 31 grudnia 2003 r .: 1, 14.
Google Scholar
(2)
[hasła pokrewne: grelina, enzymy trzustkowe, dystrofia mięśniowa duchenne a ]
[patrz też: mechanizm zwrotniczy, przeciski pod drogami, diklofenak ]

0 thoughts on “Więcej na temat Blue Cohosh and Perinatal Stroke”

  1. [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu pielęgniarska opieka domowa[…]