Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra13/ftp/radkowskiewioski.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Przedwczesny poród i późniejszy opór insuliny ad 5 – Przychodnia radkowskie Wioski
Skip to content

Przedwczesny poród i późniejszy opór insuliny ad 5

2 lata ago

284 words

Wskaźniki rozporządzenia w sprawie glukozy. Zmienne związane z regulacją glukozy podsumowano w Tabeli 3. Gdy połączono grupy osób, które były odpowiednie i tych, które były małe w wieku ciążowym, połączono, wrażliwość na insulinę była około 40 procent niższa niż u osób z kontrolą termiczną (P = 0,002). To wyizolowane zmniejszenie wrażliwości na insulinę było podobne zarówno w przedwcześnie urodzonej grupie wieku przed ciążą, jak i w przedwcześnie stosownej grupie wiekowej (p = 0,80) i podobne do tej w przypadku małego wieku Grupa. Wrażliwość na insulinę była odwrotnie proporcjonalna do indeksu wagowego (P = 0,003), wieku (p = 0,03) i poziomu insuliny na czczo (p = 0,007). Tak więc, cięższe, starsze osoby z wyższymi wartościami insuliny na czczo były bardziej oporne na insulinę niż młodsi, lżejsi pacjenci z niższymi wartościami insuliny na czczo. Żaden z następujących czynników matczynych, noworodkowych lub dziecięcych nie wpłynął na wrażliwość na insulinę u wcześniaków: obecność lub brak nadciśnienia ciążowego (P = 0,08), płeć (P = 0,30), dni otrzymywania antybiotyków (P = 0,60), dni tlenu otrzymane (P = 0,60), obecność lub brak prenatalnego stosowania glukokortykoidów (P = 0,40), obecność lub brak poporodowego stosowania glukokortykoidów noworodków (P = 0,50), wartość SD wieku urodzenia (P = 0,20) lub wynik SD wysokości ( P = 0,90). Podobne wyniki zaobserwowano dla uwalniania insuliny (ocenianej na podstawie ostrego uwalniania insuliny), co odzwierciedla względną kompensacyjną hiperinsulinemię wymaganą do utrzymania euglikemii w stanie zmniejszonej wrażliwości na insulinę. Zarówno przedwczesna odpowiednia grupa wieku przed ciążą, jak i przedwcześnie podana grupa wiekowa miały podwyższone ostre wydzielanie insuliny, przy wartościach, które były około 50 procent wyższe niż w grupie kontrolnej (P <0,001). Ostre wydzielanie insuliny było podobne zarówno w przedwczesnej małej grupie ciążowej, jak i w przedwczesnej odpowiedniej grupie wiekowej (p = 0,80). Ostre wydzielanie insuliny wiązało się ze wskaźnikiem wagi na całej długości (p <0,001).
Nie było istotnych różnic między grupami w zakresie poziomów insuliny na czczo (P = 0,40), wskaźnika usuwania glukozy (P = 0,90) lub skuteczności glukozy (P = 0,30). Żadne zmienne nie były istotnie związane z wskaźnikiem usuwania glukozy lub skutecznością glukozy, ale poziom insuliny na czczo był związany z indeksem masy ciała (P <0,001).
Dyskusja
Nasza obserwacja, że dzieci w wieku od 4 do 10 lat urodzone przedwcześnie mają izolowane zmniejszenie wrażliwości na insulinę sugeruje, że podobnie jak niemowlęta urodzone w wieku ciążowym mogą być narażone na zwiększone ryzyko cukrzycy typu 2 i innych chorób wieku dojrzałego związane z opornością na insulinę. Dzieci, które urodziły się w terminie, ale które były małe w wieku ciążowym, mają podobne zmniejszenie wrażliwości na insulinę i mają zwiększone ryzyko wystąpienia tych chorób dorosłych.24 Wpływ niskiej masy urodzeniowej na ryzyko choroby w wieku dorosłym może być znaczny; w rzeczywistości, w metaanalizie oszacowano, że do 35 procent przypadków cukrzycy typu 2 można przypisać zmniejszonej masie urodzeniowej.25 Dzieci urodzone przed 32. tygodniem ciąży są co najmniej tak samo powszechne jak dzieci urodzone na małą skalę w wieku ciążowym , w tym od do 2 procent żywych dzieci.
Zmniejszenie wrażliwości na insulinę u dzieci, które urodziły się przedwcześnie, obserwowano konsekwentnie u osób w wieku ciążowym wynoszącym 32 tygodnie lub mniej, bez wpływu długości ciąży na stopień wrażliwości na insulinę.
[podobne: fasolka po bretońsku kalorie, egfr norma, fitosterole ]
[podobne: przeciski pod drogami, diklofenak, belimumab ]
[podobne: furagin ulotka, furaginum ulotka, gfr wg mdrd ]

0 thoughts on “Przedwczesny poród i późniejszy opór insuliny ad 5”

  1. [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu naturalne kosmetyki dla noworodka[…]