Skip to content

Przedwczesny poród i późniejszy opór insuliny ad 7

2 lata ago

393 words

Ponadto nie przeprowadzono formalnej oceny wrażliwości na insulinę za pomocą tych stymulowanych wartości. Stężenie insuliny na czczo ma stosunkowo słabą korelację z wrażliwością na insulinę u dzieci (wartości r pomiędzy 0,40 a 0,60) .9,22 Odpowiednia ocena wrażliwości na insulinę w dzieciństwie wymaga zastosowania dobrze przyjętej metody, takiej jak zacisk hiperinsulinowo-euglikemiczny. lub model minimalny, punkt podkreślony w naszym badaniu. Stosunkowo duża liczba rodzin odmówiła udziału w naszym badaniu, a powodem powszechnie podanym był inwazyjny charakter przeprowadzanych testów. Osoby, które urodziły się przedwcześnie, a rodzice zgodzili się na ich udział, miały cechy noworodkowe podobne do cech innych pozostałych przedwcześnie urodzonych dzieci urodzonych w 32. tygodniu ciąży lub mniej w Auckland.16 Nasza kohorta miała lepsze wyniki kliniczne niż całkowita kohorta. dzieci, które przeżyły przedwcześnie, ponieważ wykluczono osoby z dużą lub umiarkowaną niepełnosprawnością. Na podstawie tych cech noworodków i lepszego wyniku rozwojowego naszej kohorty nie wierzymy, że wystąpił błąd selekcji, który wpłynął na nasze wyniki.
Faktyczne występowanie cukrzycy typu 2 u osób dorosłych, które urodziły się przedwcześnie, nie jest znane, ponieważ pierwsza generacja przedwcześnie urodzonych niemowląt żyje obecnie tylko w znacznej liczbie. Te osoby, które przeżyły, są obecnie młodymi dorosłymi i chociaż istnieje przekonujący związek epidemiologiczny między niską masą urodzeniową a chorobą rozpoczynającą dorosłość, pozostaje ustalić, czy podobny związek istnieje z wcześniactwem. Nasze dane potwierdzają potrzebę ścisłego długoterminowego monitorowania tych pacjentów w przypadku chorób, w tym otyłości, cukrzycy typu 2, nadciśnienia i miażdżycy.
Identyfikacja zwiększonego ryzyka choroby na długo przed pojawieniem się objawów klinicznych pozostawia wiele czasu na wprowadzenie interwencji, które mogą opóźnić lub zapobiegać jawnej chorobie. W dorosłych populacjach wysokiego ryzyka cukrzycy typu 2, zdrowego stylu życia lub leczenia lekami, które zwiększają wrażliwość na insulinę, mogą opóźnić wystąpienie choroby.32. Interwencje dotyczące stylu życia u młodych dorosłych lub nastolatków zagrożonych mogą być jeszcze bardziej korzystne, szczególnie u osób z innymi czynnikami ryzyka, takimi jak przyrost masy ciała i otyłość.
[podobne: egfr norma, endokrynolog czym się zajmuje, furagin ulotka ]
[więcej w: słupki odgradzające, dienogest, hurtownia portfeli ]
[podobne: grelina, dysplazja włóknista, dystrofia mięśniowa duchenne a ]

0 thoughts on “Przedwczesny poród i późniejszy opór insuliny ad 7”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: ginekolog Warszawa Śródmieście[…]