Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra13/ftp/radkowskiewioski.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Obrazowanie noworodka, niemowlęcia i małego dziecka – Przychodnia radkowskie Wioski
Skip to content

Obrazowanie noworodka, niemowlęcia i małego dziecka

2 lata ago

288 words

Radiologia dziecięca różni się od innych dziedzin radiologii tym, że nie jest ukierunkowana na pojedynczy układ narządów lub określoną technologię. Obejmuje prawie wszystkie dziedziny radiologii, a wspólnym czynnikiem jest wiek pacjenta. Z tego powodu i wielu metod diagnozowania i oceny chorób u dzieci, trudno jest objąć tak wiele tematów w jednym tomie, z rozsądnymi szczegółami; jednak jest to dobrze wykonane w trzeciej edycji książki Swischuka. Książka składa się głównie z krótkich dyskusji na temat konkretnych warunków, chociaż w stosownych przypadkach rozważane są także szersze tematy (takie jak diagnostyka różnicowa różnych nieprawidłowości w filmach klatki piersiowej). Większość dyskusji jest krótka i ma mniej niż jedną stronę. Obejmują one występowanie, czynniki sprawcze i związane z nimi stany chorobowe, a także krótki opis objawów klinicznych i procesu patologicznego. Odpowiednie dane radiologiczne są odpowiednio opisane, wraz z ich względną dokładnością i czułością. Omówiono wszystkie metody (zwykłe filmy, badania kontrastowe, ultrasonografię, tomografię komputerową i rezonans magnetyczny) i wskazano najskuteczniejsze podejście diagnostyczne do każdego schorzenia. Po każdej sekcji znajduje się krótka, dobrze wybrana, aktualna bibliografia. Książka jest bogato ilustrowana przykładami wszystkich technik diagnostycznych – dobrze dobranych ilustracji i dobrej jakości.
Zwięzły styl pisania pozwala na umieszczenie dużej ilości informacji w jednym tomie. Książka jest przydatna nie tylko jako podręcznik radiologii dziecięcej, ale także jako podręczny przewodnik. Chociaż jest to oczywiste dla radiologa, który leczy dzieci, będzie ono również przydatne dla pediatrów, anestezjologów i innych osób, które opiekują się młodymi pacjentami.
Murray G. Baron, MD
Emory University Hospital, Atlanta, GA 30322

[hasła pokrewne: ginekomastia leczenie, gfr wg mdrd, etylowanilina ]

0 thoughts on “Obrazowanie noworodka, niemowlęcia i małego dziecka”