Warning: Declaration of WPRandomPostsWidget::update($new_instance) should be compatible with WP_Widget::update($new_instance, $old_instance) in /home/hydra13/ftp/radkowskiewioski.pl/wp-content/plugins/wp-random-posts/randomposts.php on line 38
Dziedziczne zespoły onkologiczne: aktualne zarządzanie kliniczne ad – Przychodnia radkowskie Wioski
Skip to content

Dziedziczne zespoły onkologiczne: aktualne zarządzanie kliniczne ad

2 lata ago

305 words

Omówiono trzy podstawowe zasady: dobroczynność wobec pacjenta, poszanowanie autonomii pacjenta oraz sprawiedliwość i sprawiedliwe traktowanie. Te same zasady można by zastosować w większości dziedzin medycyny. Rozdział 4 jest odpowiednią kontynuacją i zwięźle przegląda wszystkie strony zagadnień prawnych dotyczących ubezpieczeń, ustawodawstwa i prywatności w badaniach genetycznych. Rozdziały poświęcone zespołom są podzielone według rodzaju nowotworu, a każdy z nich obejmuje dyskusje na temat oceny ryzyka, wskazań do testów genetycznych, interpretacji wyników badań oraz integracji w zarządzaniu klinicznym ocen ryzyka i wyników badań genetycznych. Rozdział dotyczący raka piersi dostarcza także wnikliwej dyskusji na temat zastępczych markerów punktu końcowego. Każdy zespół podatności na polipowatość i niepolipozowy rak jelita grubego został opisany przy pomocy algorytmów dotyczących wskazania testów genetycznych. Poniżej znajdują się wytyczne dotyczące zapobiegania i zarządzania. Historia i genetyka dziedzicznego raka jelita grubego bez polipowatości jest szczególnie dobrze zarysowana. Podano możliwe sposoby zapobiegania rakowi jajnika. Podsumowano wysiłki mające na celu odkrycie genów rodzinnych nowotworów urologicznych, a na koniec przedstawiono testy genetyczne i zarządzanie wieloma endokrynnymi zespołami nowotworowymi. Brakujących informacji w rozdziałach dotyczących konkretnych nowotworów stanowią dyskusje o odziedziczonym czerniaku mnogim i niedrobnokomórkowym raku okrężnicy; taka dyskusja jest ładnie przedstawiona w rozdziale dotyczącym raka piersi.
Ta książka stanowi bazę wiedzy potrzebną większości lekarzy do właściwego uwzględnienia zasad dziedzicznej podatności na raka i badań genetycznych w swoich praktykach. Jest to wysoce prawdopodobne, ponieważ wielu lekarzy i pracowników służby zdrowia nie zostało przeszkolonych w tej dziedzinie, co stało się uznanym elementem medycyny klinicznej.
Randall W. Burt, MD
University of Utah School of Medicine, Salt Lake City, UT 84112

[przypisy: fibromialgia objawy, dysfonia, gościec stawowy ]
[patrz też: cefepim, dabrafenib, Kabiny Sanitarne ]

0 thoughts on “Dziedziczne zespoły onkologiczne: aktualne zarządzanie kliniczne ad”